Sledujte nás na

Představení bojovníků

Conor McGregor

Conor McGregor

“The notorious” je nyní celosvětovou mma hvězdou, ale málokdo zná celý jeho životní příběh.

Cesta do UFC

Conor McGregor se narodil 14.7. 1988 v irském Dublinu. V roce 2008 opustil svou práci instalatéra a rozhodl se stát profesionálním zápasníkem. V březnu toho roku také nastoupil do svého prvního profi zápasu, kde ve druhém kole porazil TKO Garyho Morrise. Do dalšího zápasu nastoupil v květnu, kde svého soupeře převálcoval a ukončil ho v prvním kole na TKO. Pokračoval ve vysokém zápasovém tempu a ke třetímu profi zápasu nastoupil hned v červnu. Zde ho bohužel zaskočil Artemij Sitenkov, který ho v prním kole ukončil na Kneebar (páka na koleno). Po tomto neúspěchu následovaly 2 vítěztví v prvním kole na TKO. V šestém profi zápase nastoupil proti Conorovi Joseph Duffy, kterému se ho povedlo zaskočit a ukončit v prním kole na triangel. Tyto začátky byly, jak sám Conor přiznal, velice těžké. Peněz moc nebylo, výplaty za zápasy také žádná sláva, ale vše přetrpěl a to začalo přinášet ovoce. Dalších sedm zápasů v řadě jednoznačně vyhrál a začalo se o něj zajímat UFC. Vstupenkou do UFC se mu nakonec stal slovenský Ivan Buchinger, kterého porazil v titulovém zápase na galavečeru CWFC 51 KO v prvním kole.

UFC

V UFC debutu jednozačně porazil Marcuse Brimage v prvním kole a ukázal vedení UFC svůj potenciál. V dalším zápase se potkal s dnes velmi známým Maxem Hollowayem, kterého porazil na body. Poté následovaly tři zápasy ,ve kterých si “Notorious” se svými soupeři celkem bez problémů poradil a začal si velice hlasitě říkat o svou titulovou šanci proti Jose Aldovi. UFC mu vyhovělo a zápas byl domluven na 11.7. 2015. Jose Aldo se bohužel týden před zápasem zranil, ale UFC naštěstí našlo adekvátní náhradu a to Chada Mendese. Ten v prvním kole Conorovi docela “zatápěl”, ale ve druhém kole se na něm projevila velice krátká zápasová příprava a McGregor ho ukončil TKO a stal se tak šampionem pérové váhy (-66kg). V 21. zápase nastoupil konečně ve velmi vyhypovaném zápase proti Jose Aldovi, kterého za pouhých 13 sekund ukončil KO a stal se tak definitivně králem pérové divize. Poté co vyčistil pérovou divizi, rozhodl se stát se šampionem dvou divizí. To mu UFC také umožnilo a on přestoupil o váhu výš do lehké váhy (-70 kg) a byl naplánován zápas proti šampionovi této divize- Rafaelovi Dos Anjosovi. Ten se bohužel také těsně před zápasem zranil, strhla se lavina zápasníků, kteří se nabídli, že budou proti McGregorovi zápasit. Jedním z nich byl i Nate Diaz, kterého nakonec UFC vybralo. Nate tedy odjel z dovolené na jachtě přímo na zápas a o to větším překvapením bylo, když McGregora ve druhém kole “nahulil” a poté ukončil na škrcení. Toto, ale nemohl McGregor zkousnout a okamžitě si vyžádal odvetu. Odvetný zápas se uskutečnil 20.8. 2016 a Conor zde v 5ti kolovém zápase Nate porazil naprosto soustředěným a takticky velice dobře zvládnutém výkonu. Jelikož ani jeden ze zápasů s Nathanem Diazem nebyl titulový, tak nyní konečně přišla řada na titul lehké váhy. Nikoliv však proti Dos Anjosovi, ale proti Eddie Alvarezovi, který Dos Anjose porazil. Tento zápas se uskutečnil 12.11. 2016 a byl opravdu neskutečně vypromovaný (zejměna z Conorovi strany). Alvarezovi evidentně nevyšla taktika dostat McGregora na zem a Conor ho hravě porazil TKO.Současnost

V květnu 2017 se Conorovi a jeho partnerce Dee Levin narodil syn. Conor se nechal slyšet, že se chce nyní věnovat jeho výchově a dává si od zápasení chvíli pauzu. V oktagonu ho tedy asi jen tak neuvidíme.

Edit 12.1. 2020: Conor McGregor se na UFC 257 21. ledna 2021 utká v Abu Dhabi s Dustinem Poirierem.

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v Představení bojovníků

 • Jiří Denisa Procházka Jiří Denisa Procházka

  Jiří “Denisa” Procházka

  >>UFC Fight Night: Jiří Procházka vs. Dominick Reyes << Jiří “Denisa” Procházka je pětadvacetiletý,...

 • Patrik Kincl Patrik Kincl

  Patrik Kincl

  Patrik Kincl je osmadvacetiletý, 180 centimetrů vysoký profesionální zápasník welterové váhy (-77kg) žijící v Hradci...

 • Lucie Pudilová Lucie Pudilová

  Lucie Pudilová

  Tento článek bude věnovaný Lucii Pudilové, která je první češkou, která se probojovala do...

 • Karlos Vémola Karlos Vémola

  Karlos Vémola

  Karlos Vémola se narodil v roce 1985 v Olomouci. Od raného dětství byl veden...