Sledujte nás na
Lucie Pudilová

Představení bojovníků

Lucie Pudilová

Lucie Pudilová

Tento článek bude věnovaný Lucii Pudilové, která je první češkou, která se probojovala do nejprestižnější mma organizace na světě UFC. Pojďme si tedy trochu přiblížit její cestu.

Narodila se 13.6. 1994 v Příbramy. Kolem patnáctého roku svého života se dostala k bojovým sportům a konkrétněji ke kickboxu, kde však podle jejich slov něco chybělo a proto brzy přesedlala na MMA. Pod křídla si ji vzal velezkušený trenér Ladislav Erdelyi, který vede Centrum Bojových Sportů – GEMMA ATHLETICS v Příbramy.

První profesionální zápas zaznamenala 14.2. 2014 na GCF Challenge – Back in the Fight 3 proti Lence Smetánkové. Zápas to byl velice divácky atraktivní a rvavá Lucka nedala soupeřce žádnou šanci. Ostatně sami se můžete podívat:

V daším zápase se představila 27.3. opět na galavečeru GCF a opět vítězně. Tentokrát jí byla soupeřkou litevská Julija Stoliarenko, která byla velice vzdatná na zemi, kde se jí podařilo nasadit několikrát armbar, což však Lucka ustála a většinu času ji v postoji zasypávala tvrdými údery. Litevka tak byla nucena vzdát zápas po druhém kole.

Video ze zápasu:

Na svůj třetí profi zápas se Lucka se svým týmem přesunula do finských Helsinek, aby zde na akci CAGE 31 porazila Suvi Salmimies na body.

Čtvrtý zápas se uskutečnil ve Švédsku, kde na naší zápasnici čekal tvrdý oříšek v podobě Švédky Liny Landsberg. Švédka bohužel dokázala vtáhnou Lucii do své hry a nenechla jí příliš boxovat. Po třech velice vyčerpávajících kolech bohužel prohrává na body.

V dalším zápase se představila českých divákům v boji o titulu největší tuzemské organizace GCF. Po napínavé 5ti kolové bitvě porazila Melindu Fabian a stala se tak ženskou šampionkou GCF v bantamové váze (do 61kg).Šestý se uskutečnil znovu v zahraničí a znovu ve Finsku. Tentokrát na akci MMA Imatra Carelia Fight 12. Lucka se zde představila v hlavním zápase večera proti domácí soupeřce Eevě Siiskonen. Tu zdolala ve druhém kole, když se jí podařilo nasadit armbar (páka na loket) a soupeřka se vzdala.

Další zápas byl na domácí půdě a konkrétně v Plzni na akci Clash FC, kde porazila Alexandru Buch na gilotinu v prvním kole. Toto bylo prozatím poslední Lucčino “vystoupení” na domácí půdě. Po tomto zápase si jí vyhlédlo UFC a krátce na to se jejímu mamagmentu podařilo vyjednat smlouvu.UFC

V UFC se představila poprvé na galavečeru UFC Fight Night 107 proti Lině Landsberg, se kterou již jednou neúspěšně zápasila. Bezprostředně po zápase bylo po zhlédnutí stavu obou zápasnic téměř jasné, že Lucie vyhrála. O to větším překvapením bylo, když rozhodčí zvedl ruku soupeřce. I tyto sporné okamžiky bohužel ke sportu patří a alespoň malou náplastí mohl být fakt, že sama Landsberg v rozhovoru po zápase uznala, že vidí jako vítězku právě Lucii.

Zde se můžete podívat, jak vypadala Lina Landsberg po zápase:

23.2. absolvovala Lucka Pudilová zápas na UFC v Praze, kde bohužel sporně prohrála na body. Pokud chcete sami posoudit, jak moc těsné to bylo, zde je video zápasu

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v Představení bojovníků

 • Jiří Denisa Procházka Jiří Denisa Procházka

  Jiří “Denisa” Procházka

  >>UFC Fight Night: Jiří Procházka vs. Dominick Reyes << Jiří “Denisa” Procházka je pětadvacetiletý,...

 • Patrik Kincl Patrik Kincl

  Patrik Kincl

  Patrik Kincl je osmadvacetiletý, 180 centimetrů vysoký profesionální zápasník welterové váhy (-77kg) žijící v Hradci...

 • Karlos Vémola Karlos Vémola

  Karlos Vémola

  Karlos Vémola se narodil v roce 1985 v Olomouci. Od raného dětství byl veden...

 • Conor McGregor

  “The notorious” je nyní celosvětovou mma hvězdou, ale málokdo zná celý jeho životní příběh. Cesta...