Sledujte nás na
Jiří Denisa Procházka

české MMA

Jiří “Denisa” Procházka

Jiří “Denisa” Procházka

>>UFC Fight Night: Jiří Procházka vs. Dominick Reyes <<

Jiří “Denisa” Procházka je pětadvacetiletý, 193 cm měřící MMA zápasník brněnského Jetsaam gymu, kde trénuje pod vedením Martina Karaivanova. Procházka je velice populární a to nejen na české scéně. Svou popularitu si vydobyl především díky svému atraktivnímu stylu boje a unikátnímu samurajskému přístupu, který má nejen k zápasení, ale i k samotnému životu.

jiří procházka

MMA kariéra

Začátky s MMA

Procházka nezačínal s čistým MMA, ale s muaythai, kde v roce 2011 získal titul mistra republiky. Poté ho však okouzlilo MMA a za nedlouho absolvoval první profesionální zápas na GCF 10, kde porazil rychlým KO Stanislava Futeru. V dalším zápase si na GCF 15 poradi s dalším soupeřem, tentokrát s Vladimirem Eisem, kterého taktéž porazil rychlým KO v prvním kole. Parádní začátek kariéry poté podtrhl ještě dalšími dvěmi vítězstvími a to postupně nad Martinem Vanisem a Denicem Strahunjajem. V pátém zápase kariéry se “Denisovi” postavil srbský Bojan Velickovic, který ho bohužel v hlavním zápase večera porazil a Procházka tak zaznamenal první prohru. Další zápas se však nesl opět ve znamení krásného a atraktivního vítězství, když v prvním kole ukončil TKO Josefa Žáka. Následovalo další vítězství a opět v prvním kole. Nastal čas na odzkoušení zahraniční konkurence. Jirka Procházka nastoupil proti ruskému soupeři jménem Abdul-kerim Edilov . Tento talentovaný Rus bohužel “Denisu” porazil a opět tak trochu přibrzdil jeho raketovou kariéru. Po tomto zápase však začalo velice silné období Procházky, které vlastně pokračuje až do dnes a doufáme, ža jen tak neskončí.

Rizin FF

Na Silvestra 2015 se “Denisa” zůčastnil pyramidy organizace Rizin FF, která se rozhodla obnovit dřívější slávu organizace PRIDE. V této pyramidě nejdříve porazil japonského judistu Satoshii Ishiho krásným TKO.

V dalším zápase ho čekal ruský Vadim Nemkov, který byl v té době neporaženým borcem. Procházka ho ale po prvním desetiminutovém kole psychicky zlomil “pouhým” úsměvem a Nemkov odmítl nastoupit do druhého kola. Procházka tak vyhrává a dostává se do finále této pyramidy.

Ve finálovém zápase se naší české naději postavil reprezentant USA Muhamad Lawal. Ten bohužel našeho Jirku Procházku poráží, ale i tak je to pro něj a pro české MMA neskutečný úspěch.

17.4. 2016 se na galavečeru Rizin 1 uskutečnil další zápas ve kterém se Procházka utkal s japonskou žijící legendou, která zápasí již od roku 2000 a to Kazuyuki Fujita. Zde “Denisa” převedl své kvality a s Fujitou si poradil v prvním kole KO.

Pátý zápas Jirky v této prestižní organizaci se uskutečnil 25.9. 2016 proti Marku Taniosovi. Hned v prvním kole si Procházka zranil koleno, ale díky své neskutečně silné psychice dokázal zápas dokončit a ještě k tomu na body vyhrát.

Jiří Procházka zpět v čechách?




Po posledním zápase v Rizin FF, ve kterém si zranil koleno, si byl nucen dát nedobrovolnou roční zápasovou pauzu, ve které se věnoval především rehabilitaci zraněného kolena a psychické přípravě. Jakmile se dalo koleno “do kupy”, začal trénovat. Tento trénink vyvrcholil, k potěšení všech fanoušků,  zápasem na domácí půdě a to konkrétně na galavečeru FusionFN 16 29.9. 2017, kde se mu postavil brazilský Wilian Roberto „Cowboy“ Alves. Tradičně se jednalo o divácky velice atraktivní zápas, ve kterém navíc Jiří Procházka zvítězil TKO (technickým knockoutem) a vypadá to, že je opět “ve hře”.

Novinky o Jiřím Procházkovi najdete ZDE!

 

 

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA