Sledujte nás na
Jiří Denisa Procházka

české MMA

Jiří “Denisa” Procházka

Jiří “Denisa” Procházka

Jiří “Denisa” Procházka je pětadvacetiletý, 193 cm měřící MMA zápasník brněnského Jetsaam gymu, kde trénuje pod vedením Martina Karaivanova. Procházka je velice populární a to nejen na české scéně. Svou popularitu si vydobyl především díky svému atraktivnímu stylu boje a unikátnímu samurajskému přístupu, který má nejen k zápasení, ale i k samotnému životu.

jiří procházka

MMA kariéra

Začátky s MMA

Procházka nezačínal s čistým MMA, ale s muaythai, kde v roce 2011 získal titul mistra republiky. Poté ho však okouzlilo MMA a za nedlouho absolvoval první profesionální zápas na GCF 10, kde porazil rychlým KO Stanislava Futeru. V dalším zápase si na GCF 15 poradi s dalším soupeřem, tentokrát s Vladimirem Eisem, kterého taktéž porazil rychlým KO v prvním kole. Parádní začátek kariéry poté podtrhl ještě dalšími dvěmi vítězstvími a to postupně nad Martinem Vanisem a Denicem Strahunjajem. V pátém zápase kariéry se “Denisovi” postavil srbský Bojan Velickovic, který ho bohužel v hlavním zápase večera porazil a Procházka tak zaznamenal první prohru. Další zápas se však nesl opět ve znamení krásného a atraktivního vítězství, když v prvním kole ukončil TKO Josefa Žáka. Následovalo další vítězství a opět v prvním kole. Nastal čas na odzkoušení zahraniční konkurence. Jirka Procházka nastoupil proti ruskému soupeři jménem Abdul-kerim Edilov . Tento talentovaný Rus bohužel “Denisu” porazil a opět tak trochu přibrzdil jeho raketovou kariéru. Po tomto zápase však začalo velice silné období Procházky, které vlastně pokračuje až do dnes a doufáme, ža jen tak neskončí.

Rizin FF

Na Silvestra 2015 se “Denisa” zůčastnil pyramidy organizace Rizin FF, která se rozhodla obnovit dřívější slávu organizace PRIDE. V této pyramidě nejdříve porazil japonského judistu Satoshii Ishiho krásným TKO.

V dalším zápase ho čekal ruský Vadim Nemkov, který byl v té době neporaženým borcem. Procházka ho ale po prvním desetiminutovém kole psychicky zlomil “pouhým” úsměvem a Nemkov odmítl nastoupit do druhého kola. Procházka tak vyhrává a dostává se do finále této pyramidy.

Ve finálovém zápase se naší české naději postavil reprezentant USA Muhamad Lawal. Ten bohužel našeho Jirku Procházku poráží, ale i tak je to pro něj a pro české MMA neskutečný úspěch.

17.4. 2016 se na galavečeru Rizin 1 uskutečnil další zápas ve kterém se Procházka utkal s japonskou žijící legendou, která zápasí již od roku 2000 a to Kazuyuki Fujita. Zde “Denisa” převedl své kvality a s Fujitou si poradil v prvním kole KO.

Pátý zápas Jirky v této prestižní organizaci se uskutečnil 25.9. 2016 proti Marku Taniosovi. Hned v prvním kole si Procházka zranil koleno, ale díky své neskutečně silné psychice dokázal zápas dokončit a ještě k tomu na body vyhrát.

Jiří Procházka zpět v čechách?
Po posledním zápase v Rizin FF, ve kterém si zranil koleno, si byl nucen dát nedobrovolnou roční zápasovou pauzu, ve které se věnoval především rehabilitaci zraněného kolena a psychické přípravě. Jakmile se dalo koleno “do kupy”, začal trénovat. Tento trénink vyvrcholil, k potěšení všech fanoušků,  zápasem na domácí půdě a to konkrétně na galavečeru FusionFN 16 29.9. 2017, kde se mu postavil brazilský Wilian Roberto „Cowboy“ Alves. Tradičně se jednalo o divácky velice atraktivní zápas, ve kterém navíc Jiří Procházka zvítězil TKO (technickým knockoutem) a vypadá to, že je opět “ve hře”.

Novinky o Jiřím Procházkovi najdete ZDE!

 

 

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA