Sledujte nás na
Patrik Kincl

české MMA

Patrik Kincl

Patrik Kincl

Patrik Kincl je osmadvacetiletý, 180 centimetrů vysoký profesionální zápasník welterové váhy (-77kg) žijící v Hradci Králové. Dříve zde trénoval a startoval za Good luck gym a to pod trenérem Janem Voborníkem. Poté však přišli neshody a Kincl se rozhodl “přestěhovat” do vlastního gymu a to All Sports Academy (ASA).

patrik kincl

Začátky s MMA

První profesionální zápas Patrika Kincla se udál 25.3. 2007 na akci NBR 1, kde porazil Tomase Majlara. Další zápas se uskutečnil na druhém ročníku stejné akce, tedy NBR 2, kde opět zvítězil a to nad polským Dawidem Warcholem. Po parádním začátku kariéry následovalo lehké zaškobrtnutí v podobě dvou prohraných zápasů po sobě (nejdříve s Tomášem Kuželou a poté s Nikolaiem Koubtim). Následovala výhra nad dánským Peterem Kirgegaardem, která byla bohužel následovaná další prohrou. Úplný začátek Kinclovi kariéry tedy byl, dá se říci, jak na horské dráze. Po této “jízdě” bylo Kinclovo profi skore 3-3 (3 vítězství a 3 porážky).

Nyní se však začalo blýskat na lepší časy. Patrik Kincl porazil na akci GFF 7 Davida Kedzucha a odstartoval tím šňůru 5ti vyhraných zápasů v řadě. Tuto šňůru dokázal přerušit až ruský Alexander Shlemenko s tehdejším, až téměř neuvěřitelným, profi skorem 29-5 (29 vítězství a 5 porážek). Bohužel zde nastaly pro našeho zápasníka krušné časy. Tento zápas odstartoval šňůru 4 proher v řadě. Poslední z těchto proher byla s Magnusem Cedenbladem ze Švédska a to 1.5. 2010.

patrik kincl mma zacatky

Po této nešťastné sérii proher Kincl více než 3 roky nezápasil. V této pauze prý totálně přehodnotil svůj životní cíl a rozhodl se MMA věnovat úplně naplno. Přestal tedy pít alkohol a všechnu energii začal dávat do MMA. Toto rozhodnutí bylo zřejmě správné, protože při návratu do oktagonu porazil v prvním kole na submisi (škrcení či páčení, v tomto případě páčení – Kimura) Markuse Di Galla. O necelé 3 měsíce později porazil Wandersona Silvu, poté Petera Stacha, Valida Abdurachmanova a své válečné tažení “zakončil” ziskem titulu šampiona GCF ve welterové váze, který získal výhrou nad Laszlo Solteszem. Po parádních výkonech a zisku pásu šampiona se Kincl rozhodl posunout svoji kariéru zase o něco dále a podepsal smlouvu s velkou ruskou organizací evropského formátu a to ACB.

Titulový zápas GCF proti Laszlovi Solteszovi:

Patrik Kincl v ACB

Začátek v ACB nebyl pro Patrika vůbec jednoduchý. Hned v prvním zápase nastoupil proti domácí hvězdě – Albertu Duraeovi. Duraev celkem výrazně nesplnil váhový limit, nicméně Kincl opravdu chtěl zápasit a tak akceptoval chybu a do zápasu nastoupil. Váhová převaha byla ovšem znát. Duraev Kincla utahal a poté uškrtil na Triangel. Vítězem se tedy stal Albert Duraev ve druhém kole.Po tomto zápase si Kincl na chvíli z ACB odskočil , aby na Full Fight 1 porazil slovenského Roba Pukače. Po tomto vítězství se Kincl vrátil opět do ACB, kde ho čekal ukrainský soupeř – Renat Lyatifov. Toho porazil po třech kolech na body a získal tak první vítězství v ACB. V dalším zápase se o 4 měsíce později představil proti Sergeyi Khandozhkovi, kterého krásným výkonem porazil na body a řekl si tak o titulovou šanci. No posuďte sami:

Titulový zápas?

Patrik Kincl byl nyní, jak se říká, na koni a rozhodl se přijmout nabídku titulového zápasu ACB. No není se čemu divit, výhra pásu šampiona ACB by ho v kariéře jistě velice posunula. Soupeřem měl být opět Albert Duraev, se kterým Kincl již jednou zápasil a prohrál. Vzhledem k důležitosti tohoto zápasu nechtěl Patrik nic podcenit a rozhodl se vycestovat trénovat do USA. O to větším překvapením a ,s dovolením, důvodem “k nasrání” byl poté fakt, že Duraev se zřejmě úplně vykašlal na shazování váhy a na vážení převážil téměř o 5 kg. Zřejmě si myslel, že na opravné vážení trochu shodí a Kincl zápas přijme. Patrik byl ovšem poučen z minulého zápasu a věděl, že takováto váhová převaha může být rozhodující a zápas nepřijal.

kincl vs. duraev

Výhra?

Po tomto titulovém fiasku nabídlo ACB Kinclovi zápas proti Arbimu Agujevovi, který měl v té době parádní profi skore a byl by tak super skalpem. Tento zápas se konal ve Vídni, která není od Čech až tak moc daleko. To tedy znamenalo, že bude mít Patrik Kincl konečně fanouškovskou podporu. Samozřejmě Agujev bude mít větší, protože zápasí “doma”, ale i tak alespoň “pár” hlasů v hledišti potěší a nahecuje. První kolo bylo velmi vyrovnané, byli zde slabší i silnější chvíle na obou stranách. Začátek druhého kola patřil rozhodně Agujevovi, který Kincla dobře trefoval. Poté se však Kincl dostal do dobré pozice, ze které Agujeva téměř 2 minuty bil a rozhodčí zápas ukončil. Výsledkem tedy byla Kinclova výhra TKO ve druhém kole. Poté však vyjádřil svůj nesouhlas s rozhodnutím prezident organizace ACB a nesmyslně změnil výsledek na No-Contest (bez výsledku). Po tomto změnění výsledku se strhla na organiazci ACB velká kritika za tuto neprofesionalitu. Nicméně ACB své rozhodnutí nezměnila a zápas je až do dnešního dne veden jako No-Contest a zřejmě to tak zůstane již napořád.

Nastal čas jít dál a  Patrik Kincl dostal za soupeře Igora Fernandese. Zápas se uskutečnil 1.7. 2017 na ACB 63 a není k němu moc, co dodat. Zápas to byl pro české fanoušky opravdu nádherný. No posuďte sami:

Současnost

Po parádní výhře KO se Kincl rozhodl ukázat také českým fanouškům. Jako soupeře si vybral Gabora Borarose, který vyhrál československou reality show Oktagon MMA Výzva a je velice dobře zpromovaný. Kincl ovšem tvrdí, že zase tak dobrý, jak ho média ukazují není a to chtěl dokázat v jejich vzájemném zápase. To bohužel Borarosovi manažeři a promotéři jeho “domovské” organizace Oktagon zamítli a Kincl tak musel vymyslet plán B. Jelikož na posledním galavečeru Oktagon 3 porazil Gabora Borarose Mohamed Sayah naskytla se možnost, jak nepřímo dokázat, že je lepší než Boraros. Je tedy jasno! Další a po dlouhé době domácím zápasem bude pro Kincla souboj proti Mohamedu Sayahovi. Tento zápas se uskuteční již 21.10. 2017 na akci XFN 5 v Pardubicích!

Aktuality o Patriku Kinclovi naleznete zde

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA