Sledujte nás na
Karlos Vémola

Představení bojovníků

Karlos Vémola

Karlos Vémola

Karlos Vémola se narodil v roce 1985 v Olomouci. Od raného dětství byl veden ke sportu a to především k zápasu, kde ho trénoval přímo jeho otec. Už od mala byl velice úspěšný, když se stal 6ti násobným mistrem ČR v žákovských kategoriích. V pubertálním věku začala Vémolu lákat kulturistika, které naprosto propadl. Díky kulturistice se ocitl ve Velké Británii, kde začal závodit. V 21 letech se zůčasnil mistrovství Velké Británie, na kterém měl soutěžit v juniorské kategorii, což mu nebylo umožněno a byl nucen nastoupit mezi muže. O to větším překvapením bylo jeho vítězství. Na další soutěži mu opět nebylo umožněno startovat v juniorské kategorii, což ho zcela oprávněně vytočilo a kvůli těmto sporům s Britským kulturistickým svazem ukončil svou kulturistickou kariéru. A nyní už se dostáváme k mma. K začátku mma kariéry Karlose Vémoly se váže velmi zajímavá historka, kdy pracoval jako vyhazovač v jednom londýnském klubu a bezproblémů vyhodil pár profi zápasníků a posléze za ním přišel jejich manažer, jestli by pro něj nechtěl zápasit. “The therminator”, jak je mu přezdíváno, na tuto nabídku kývl a tak vlastně odstartoval svoji kariéru.

Začátek s MMA

Do svého prvního zápasu nastoupil hned po 14ti dnech tréninku a svého soupeře Patrica Carrolla porazil na škrcení hned v prvním kole. Poté následoval zápas s Billem Georgitsisem, který skončil skoro dřív něž začal a Karlos soupeře ukončil na TKO. Takto podobně to probíhalo až do 7mého zápasu, který Karlos opět vyhrál a jako první Čech podepsal kontrakt s největší světovou mma organizací UFC.UFC

První zápas v UFC se výsledkově příliš nevyvedl, jelikož zaznamenal svou první porážku, když prohrál s Jonem Madsenem na body. Zápas to byl ale atraktivní a Karlos UFC ukázal, že příležitost v této organizaci dostal zaslouženě. To potvrdil hned v dalším zápase, ve kterém porazil krásným technickým knockoutem Setha Petruzelliho a získal si tak obrovskou pozornost a bonus v hodnotě 50 000 USD za výkon večera. Bohužel další zápas opět nedopadl podle představ a Karlos prohrál na body. Čtvrtý zápas naštěstí dopadl pro Karlose velice dobře a ve druhém kole si připsal výhru na škrcení. Pátý zápas byl pro Terminátora a jeho tým opět zklamáním, když ve druhém kole prohrál na škrcení. Následoval šestý zápas, který měl rozhodnout o jeho budoucnosti v UFC. Zápas se konal v Brazílii, což se také stalo osudným. Karlos, podle jeho slov, podcenil aklimatizaci na tamnější podmínky. V prvním kole brazilce totálně přejel, ale ve druhém kole totálně fyzicky odešel (zřejmě vlivem jiných klimatických podmínek) a zápas zde prohrál na škrcení. Tím bohužel prozatím skončilo jeho působení v UFC.


http://powerlifting.ronnie.cz/c-12014-vemola-v-ufc-znovu-slavil-soupere-vyridil-pred-limitem.html

 

Karlos a zápasení v Čechách

Po “neúspěchu” v UFC si Karlos střihl ještě jeden vítězný zápas v Británii a poté se rozhodl ukázat něco ze svého umění také domácím fanouškům. Již déle probíhaly války na sociálních sítích, kdy Karlos vyzívalo spostu českých zápasníků. První, opravdu vyhrocený, zápas se tedy uskutečnil v listopada 2013. kdy na galavečeru MMAA 2 porazil ve třetím kole českou legendu bojových sportů Petra “Monstera” Kníže. Následoval zápas s Tomášem Kuželou na GCF 26, kde opět potvrdil svou pozici české jedničky ve střední váze a vyhrál v prvním kole na škrcení (RNC).Návrat do UFC?

Poté nasbíral další čtyři výhry na zápasech, které se střídavě konaly v Anglii a v Čechách. Po této fantastické šňůře vítězství Karlosův managment obdržel nabídku od UFC. Karlosovi stačilo vyhrát poslední zápas a dveře UFC by mu byly znovu otevřeny. Tento rozhodující zápas se uskutečnil na WFS a soupeřem byl Jack Hermansson. Po slibném začátku Karlos bohužel chvíli zaspal a soupeř jej ukončuje na armbar (páka na loket). Český bojovník se nesmířil s tím, že by měl zápas prohrát a raději si nechal zlomit ruku, než aby zápas vzdal. Zdrcený a zraněný Karlos poté oznamuje ukončení kariéry.

Současnost

Počátkem roku 2016 byl Karlos Vémola odsouzen za daňové úniky na roční pobyt ve vězení. O tomto odsouzení se hodně povídalo, pokud jste fanouškem MMA, jistě jste slyšeli i verzi s marihuanou, apod. Nicméně sám Karlos potvrdil, že byl odsouzen za daňové úniky. Ve vězení měl “Terminátor” spoustu času k přemýšlení a rozhodl se znovu rozjet svoji kariéru. Ve vězení tvrdě trénoval a poté co byl propuštěn dříve za dobré chování nechal si pouze měsíc na přípravu a vrhnul se do dalšího zápasu. Soupeřem mu byl 5.10. 2016 na Night of Warriors v Liberci Dritan Barjamaj. Karlos nedal soupeři žádnou šanci a hned v prvním kole ho ukončil TKO. Poté ho bohužel potkala série několika zranění, které přibrzdily jeho karierní postup. Nyní už by ovšem měl být Karlos téměr vyléčen a my se můžeme těšit na další jeho zápas. Na závěr by se ještě slušelo připomenout, že Karlos Vémola je jednou z českých MMA legend a pro MMA toho dělá opravdu mnoho. Je členem asociace MMAA, kde pomáhá v rozvoji mladým a talentovaným borcům. Dále pořádá pravidelně semináře, ve kterých vždy předá část svého umění zase dál a tak i jiní zápasníci mohou využít jeho zkušeností a tréninkové praxe.

Novinky o Karlosovi můžete sledovat ZDE !

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v Představení bojovníků

 • Jiří Denisa Procházka Jiří Denisa Procházka

  Jiří “Denisa” Procházka

  >>UFC Fight Night: Jiří Procházka vs. Dominick Reyes << Jiří “Denisa” Procházka je pětadvacetiletý,...

 • Patrik Kincl Patrik Kincl

  Patrik Kincl

  Patrik Kincl je osmadvacetiletý, 180 centimetrů vysoký profesionální zápasník welterové váhy (-77kg) žijící v Hradci...

 • Lucie Pudilová Lucie Pudilová

  Lucie Pudilová

  Tento článek bude věnovaný Lucii Pudilové, která je první češkou, která se probojovala do...

 • Conor McGregor

  “The notorious” je nyní celosvětovou mma hvězdou, ale málokdo zná celý jeho životní příběh. Cesta...