Sledujte nás na
xfn 5

české MMA

XFN 5

XFN 5

XFN (X Fight Nights) je jedna z největších a nejlepších českých organizací. Na svém kontě má sice “teprve” 4 uspořádané galavečery, za to však té nejvyšší kvality, která se navíc s každým galavečerem zvyšuje. Jako promotér se o organizaci stará především Petr Kareš, ale rozhodně v tom není sám. Co se týče zápasníků, tak na XFN galavečerech startují vždy nejkvalitnější čeští zápasníci, což je vidno i na atraktivitě a profesionalitě zápasů. Jak již bylo zmíněno, organizace XFN zatím zorganizovala čtyři velice úspěšné galavečery a pátý se právě chystá.

XFN 5

XFN 5 bude, jak již název napovídá, pátým galavečerem, který tato organizace pořádá. Datum konání je stanoveno na 21.10. 2017 a místo konání jsou Pardubice a konkrétněji tamní Tipsport arena. Fightcard obsahuje celkem 10 zápasů a je plná zajímavých jmen, což slibuje parádní podívanou. Nyní se na Fightcard podíváme trochu více zblízka.

XFN 5 - fightcard

Kvapil vs. Pršala

Galavečer zahájí souboj mezi domácím talentem trénujícím v pardubickém gymu All Sports Academy Tomášem Kvapilem a mladobolevslavským Martinem Pršalou. Profesionální bilance Tomáše Kvapila je 3:0 (3 vítězství a žádná porážka). Poslední vítězství si připsal 29.7. 2017 na akci Oktagon 3, kde v krásně takticky zvládnutém zápase porazil Marka Koželuha. Bilance Martina Pršali je 1:1. V předcházejícím zápase porazil Jana Kovalczuka a nyní si bude určitě chtít vylepšit skore a udržet se tak na vítězné vlně. To stejné se ale dá čekat i od Kvapila. Určitě se tedy můžeme těšit na atraktivní zápas mladých nadějí českého MMA.

Bahník vs. Lamacký

Ve druhém zápase galavečera se představí Jakub Bahník, který trénuje stejně jako Kvapil v All Sports Academy. Jeho profi skore je 1:2, když v posledním zápase prohrál se zkušeným zápasníkem Františkem Fodorem (známý z realityshow Oktagon Výzva). Jeho soupeřem bude Pavel Lamacký z hodonínského Vagabund gymu. Opět se jedná o 2 kvalitní borce, kteří si nic nedarují a můžeme se tak těšit na super zápas.

Kladivová vz. TBA

V dalším zápase tohoto večera se představí, snad všemi oblíbená, Pavla Kladivová. Bývalou českou reprezentantku ve vzpírání čeká první profi MMA zápas a myslím si, že se máme na co těšit. Soupeřka je zatím neznámá (proto TBA). Holčičí zápasy vždy nabízejí trochu něco jiného než ty “klasické” mužské. Dívky v sobě často mívají obrovskou dravost a zápasy většinou končí před časovým limitem!

Brunclík vs. Garba

Daniel Brunclík, trénující v X Gymu Praha, je výborný kickboxer, který si svojí MMA premiéru odbyl na XFN 3, kde porazil Gordana Zorice. No, MMA se mu zřejmě zalíbilo a nyní ho čeká další zápas a to proti frýdecko-místeckému zápasníkovi Vojtěchu Garbovi. Garbo má profi bilanci 3:0 a byl by tak pro Brunclíka zcela určitě cenným skalpem.

xfn 5

Kohout vs. Lang

V pátém zápase XFN 5 se představí pražský thaiboxer Matouš Kohout proti Richardu Langovi z jihlavského Gauner clubu. Matouš Kohout má za sebou nespočet, většinou vyhraných,  thaiboxerských zápasů a jeden vyhraný zápas pod pravidly MMA. Richard Lang má na svém kontě vítězství na amatérském MČR v MMA a jeho momentální profi bilance je 1:2.

Petrášek vs. Těšík

Tímto zápasem se dostáváme na hlavní kartu. Miloš Petrášek měl parádně rozjetou kariéru, když zaznamenal 7 vítězství v řadě a už to vypadalo na přechod do větší zahraniční orgranizace. Poté však bohužel přišla prohra s Maďarem jménem Csaba Hocz. V dalším zápase bohužel opět prohrál a to proti polskému talentu Michalu Bobrowski. Nyní je Petrášek v situaci, kdy už potřebuje vyhrát. Nicméně nedostal žádného lehkého soupeře. Protivníkem mu bude slovenský Michal Těšík, který je opravdu “držák” a v zápase je schopen téměř vstát z mrtvých. Opět je zde tedy příslib kvalitního a extrémně atraktivního zápasu!

Dvořák vs Goette

V tomto fightu se opět představí domácí borec z All Sports Academy a to velice talentovaný a kvalitní bojovník David Dvořák, který je držitelem titulu GCF v muší váze (-57kg). Soupeřem mu bude německý Dimitri Goette, který má profesionální rekord 7:2 a momentálně se nachází na vítězné vlně, když zaznamenal v posledních čtyrech zápasech čtyři výhry. Pro Davida Dvořáka to tedy bude opravdu těžký zápas, ale na druhou stranu mu může otevřít dveře do nějaké velké zahraniční organizaci.


Pokorný vs. TBA

Jaroslav “JUBOX” Pokorný je dalším kvalitním zápasníkem z dílny All Sports Academy. Jeho profi skore je 11-6 a je stejně jako Dvořák držitelem pásu šampiona GCF. Jeho Styl vychází z juda, ve kterém dlouhou dobu úspěšně zápasil. Ač se to možná při čtení předchozí věty tolik nezdá, jeho styl je opravdu atraktivní a vždy slibuje zajímavý zápas. Soupeř je zatím bohužel neznámý, nicméně věříme, že se nějaký najde a JUBOX bude zase moci ukázat své umění.

Muradov vs. Penz

V co-main eventu večera (druhý hlavní zápas) se představí česko-uzbecký zápasník Makhmud Muradov proti Tomáši Penzovi z pražského Primmat gymu. Makhmud Muradov má profi skore 13:6 a je dá se říci komplexním bojovníkem. Navíc je nyní v zápasoveém tempu, což mu určitě hraje do karet. Jeho soupeřem bude Tomáš Penz, který se vrací po dvouleté zápasové pauze. Penzovo skore je 10-10. Je ale třeba říci, že prohry nasbíral vždy s velice kvalitními bojovníky (např. Jirka Procházka) a jeho skore může být lehce matoucí.

Kincl vs. Sayah

V hlavním zápase večera se představí královehradecký “stroj” Patrik Kincl proti francouzskému Mohamedovi Sayahovi. Mohamed Sayah porazil v červenci na galavečeruc Oktagon 3 slovenskou hvězdu MMA Gabora Borarose. Toho Kincl vyzval, ale Borarosovi manažeři a promotéři jeho domovské organizace zápas odmítli. Kincl se tedy rozhodnl, že porazí Sayaha, aby nepřímo ukázal, že je lepší než Boraros. Kincl je nyní opravdu jako rozjetý stroj. Má 4 výhry v řadě (všechny v prestižní celoevropské organizaci ACB) a rozhodně nevypadá, že bych chtěl brzdit. Nicméně Sayah také není žádné ořezávátko, což mimo jiné ukázal i v zápase proti Borarosovi. Jeho profi skore je 7:4 a momentálně se veze na vítězné vlně. Kdo bude pokračovat v sérii vítězství a kdo bude poražený? To vše se dozvíme již 21.10. v Pardubicích.

Vstupenky na tento galavečer XFN 5 jsou k dostání zde.

Zdroj XFN

 

 

 

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA