Sledujte nás na

české MMA

Oktagon MMA výzva – ohlédnutí za první sérií

Oktagon MMA výzva – ohlédnutí za první sérií

O co jde?

Oktagon mma výzva je česko-slovenská MMA realityshow za kterou stojí NERUDA production a organizace Oktagon MMA. Jednotlivé epizody jsou vysílány na slovenské stanici JOJ Plus a české stanici O2 TV Sport, která je zároveň hlavním partnerem. Celá show je koncipovaná jako Česko vs. Slovensko. Účastníci jsou MMA zápasníci, kteří po dobu natáčení pobývají pohromadě v jedné vile. Soutěží mezi sebou v týmových výzvách, trénují, ale hlavně zápasí a to nejdříve ve čtvrtfinále, poté v semifinále a nakonec ti nejlepší dva ve finále. Show se účastní 8 zápasníků (4 Češi a 4 Slováci) a o každý tým (Češi a Slováci) se starají 2 trenéři.

oktagon mma výzva

První série

První série byla vysílána na podzim roku 2016. Obsahovala celkem 9 dílů (všechny díly naleznete zde) a byla vypsána ve velterové váze (-77 kg). Český tým čítal 6 borců. Jako zápasníci zde byli Petr Novák, Marek Bartl, Tomáš Lejsek a Jakub Běle. Na postech trenérů se zde objevili David Dvořák a Jaroslav Pokorný. Ve slovenském týmu bylo taktéž 6 borců. Jako zápasníci se představili Gábor Boraros, František Fodor, Milan Datělinka a Lukáš Pajtina. Trenéry byli Robo Pukač a Ilja Škondrič.

Čtvrtfinále

V prvním čtvrtfinálovém zápase se utkali český Marek Bartl a slovesnký Gábor Boraros. V atraktivním zápase plném zvratů zvítězil Boraros a stal se tak prvním semifinalistou. V druhím zápase se utkal Jakub Běle s Milanem Datělinkou. Jakub Běle měl problémy při shazování a dokonce na oficiálním vážení nesplnil váhový limit. Organizátoři mu dali možnost opravného vážení o 2 hodiny později a to už Běle navážil. V zápase byl Běle jasně lepší a svéého soupeře pomalu zpracovával. Ve druhém kole však přišlo Běleho zaváhání, Datělinka mu nasadil triangl a bylo po boji. Do semifinále postupuje Milan Datělinka. V dalším zápase se utkali Tomáš Lejsek s Lukášem Pajtinou. Zápas byl velice vyrovnaný a dospěl až do konce třetího tedy posledního kola. Rozhodnutí tak bylo na rozhodčích, kteří zápas viděli ve prospěch Lejska. Lejsek se tak stává dalším semifinalistem. V posledním čtvrtfinálovém zápase se utkali Petr Novák s Františkem Fodorem. První kolo se povedlo více Novákovi, který dokázal Fodora hodit a kontrolovat na zemi. Ve druhém kole, ale odešel Novák fyzicky a Fodor ho dokázal porazit TKO. Fodor byl tedy posledním semifinalistou.


Semifinále

V semifinále se tedy ocitli 3 Slováci a 1 Čech, což byl problém, protože v pravidlech bylo určeno, že v každém semifinálovém zápase proti sobě musí stát Čech a Slovák. Bylo tedy jasné, že jeden ze sováků bude vyřazen a 1 čech se vrátí zpět do hry. Vzhledem k tomu, že František Fodor měl zraněné rameno, rozhodl se své místo uvolnit. Na jeho místo byl tedy trenéry vybrán čech – Marek Bartl.

V prvním semifinálovém zápase se utkal Marek Bartl s Milanem Datělinkou. Karty zde byli rozdány následovně. Bartl je velice dobrý v postoji a tudíž se dalo očekávat, že se tam pokusí držet souboj. Datělinka je zase dobrý v práci na zemi, což ukázal v souboji s Bělem. Hned od počátku bylo zřejmé, že Bartl tahá, jak se říká, za delší kus provazu a vyvrcholením toho byla výhra TKO na konci prvního kola.Prvním finalistou je tedy Bartl.

Ve druhém semifinálovém zápase nastoupil Gábor Boraros proti Tomáší Lejskovi. Po pár rychlých kombinacích na začátku prního kola se pokusil Lejsek o takedown, což Boráros správně vytušil a nasadil Gilotinu, kterou ukázkově otáhle a Tomáše Lejska uspal. Stal se tak druhým finalistou.

Finále

Finále se nekonalo v rámci natáčení reality show, ale až o pár měsíců později na finálovém galavečeru, který hostila pražská Hala Královka. Mimo finalistů se na omto galavečeru představili i ostatní zápasníci z této show. O opasek šampiona se ale měli utkat Marek Bartl s Gaborem Borarosem. Naneštěstí se však Marek Bartl před zápasem zranil a čeští třenéři museli vybrat nového vyzyvatele. Své naděje vložili do Jakuba Běleho.

oktagon mma výzva - finále

Už na vážení byla vidět obrovská Běleho výšková převaha a bylo evidentní, že se ji pokusí využít v zápase. Zpočátku se zápas vyvýjel pro Běleho dobře, když trefoval tvrdé kombinace z dálky. Poté ho však Boráros zasáhl jedním z úderů a zlomil mu čelist. Po dalších několika okamžicích boje byl Běle Borarosem uškrcen. Gábor Boraros se tak stal historicky prvním držitel pásu šampiona organizace Oktagon MMA a zároveň výhercem této reality show.

Shrnutí

Tato realityshow přinesla na české a slovenské televize nový druh zábavy, emocí a přinesla MMA a to hlavně účastníkům této show obrovskou popularitu. Samozřejmě měla tato realityshow nějaké chyby, ale určitě je to pro české a slovenské MMA velký krok dopředu. Nyní se můžeme těšit na druhou série, která se právě dostává na televizní obrazovky (co se dělo v prvním díle a kompletní záznam prvního dílu druhé série naleznete zde)

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA