Sledujte nás na
Tomáš Kvapil rozhovor

české MMA

Rozhovor s Tomášem “Kvápou” Kvapilem

Rozhovor s Tomášem “Kvápou” Kvapilem

Dnes vyzpovídáme mladou , teprve 20ti letou, naději z královehradeckého gymu All sports Academy Tomáše Kvapila. „Kvápa“ je zkušený zápasník, jehož amatérské bilance čítá 12 vítězství, 1 remízu a pouze 2 porážky. Mezi jeho největší úspěchy určitě patří 1. místo na Czech Open 2016, titul juniorského mistra republiky z roku 2015, 1. Místo na ADCC 2016 a 1. Místo na CSMMA lize 2016. Loni v listopadu se rozhodl vydat na dráhu profesionálního sportovce a ve svém profi debutu na galavečeru Gladork Arena 8 porazil Michala Jančušku jednoznačně na body. Nyní ho čeká zápas s Jakubem Dykem, který se uskuteční už tuto neděli na XFN 3. To by pro úvod stačilo a vrhneme se na otázky 🙂

Jak dlouho se MMA věnuješ, jak ses k němu dostal a případně jaký sport si dělal předtím?

MMA se věnuji pátým rokem. Dostal jsem se k němu přes chuť se naučit rvát, což se nakonec proměnilo v čistou lásku pro ten sport. Sportů jsem vyzkoušel hodně, ale u žádného jsem většinou kvůli financím nevydržel.

Kde trénuješ a kdo jsou tvoji trenéři?

Bojovou složku absolvuji v All Sports Academy pod vedením Patrika Kincla a kondiční část v The gym pod vedením Petra Schlegela.

Momentálně se připravuješ na zápas, který se uskuteční 25.6. na XFN 3. Jak probíhá tvoje příprava? Liší se v něčem od minulých příprav?

Příprava už je víceméně v závěru, takže probíhá dobře a tak jak má, stejně jako probíhala celá příprava. Ano liší. Tím, že nastupuji do profesionálního zápasu, tak podle toho mám i uzpůsobenou přípravu. Na rozdíl od jiných příprav jsem do této vložil mnohem více času i financí.

O MMA zápasnících je všeobecně známo, že hodně shazují, máš to tak také?

Ano shazuji, ale nejsem úplný zastánce enormního shazování a tak oproti jiným neshazuji tolik.

Je obecně známo, že příprava není zrovna levnou záležitostí. Jak to finančně zvládáš?

Jde to těžko, ale ve finále můžu jíst, spát, trénovat a to mi stačí. Na všechno ostatní přijde řada později.Máš nějaký vzor? Pokud ano, tak jaký?

Ano mám vzor. Pro mě jsou vzorem lidi co mám ve svém blízkém okolí. Lidi co dřou každý den, nic nepodcení a vždy si dají o kolo navíc. To je pro mě obrovskou motivací. Tímto děkuji All Sports Academy a The gym za každodenní podporu a dávku motivace.

Je nějaký soupeř, kterého bys rád vyzval?

Ano je, ale všechno má své místo a čas.

Čeho chceš v MMA dosáhnout?

Chci být profesionál se vším, co k tomu patří. Chci být kvalitní bojovník, který umí vyhrávat i v zahraničí a reprezentovat tak Českou republiku v tom nejlepším světle.

Kde se vidíš za 5 let?

V některé z větších organizacích v top 10.

Na závěr ti dám prostor pro poděkování lidem, kteří ti na tvé cestě pomáhají.

Na závěr chci moc poděkovat svým trenérům, kteří se mnou mají trpělivost a neustále mě posouvají kupředu. Taky celé All Sports Academy, a v neposlední řadě lidem, které mám ve svém okolí a v tom co dělám mě podporují a věří mi. Moc si toho vážím. Díky

 

 

Děkujeme Tomášovi za rozhovor a přejeme hodně štěstí v nadcházejícím zápase a vlastně v celé kariéře.

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA