Sledujte nás na
UFC 257: Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez - analýza

Sázkařské tipy / analýzy zápasů

UFC 257: Makhmud “Mach” Muradov vs. Andrew Sanchez – ANALÝZA

UFC 257: Makhmud “Mach” Muradov vs. Andrew Sanchez – ANALÝZA

Již tuto sobotu nás čeká další nabitá karta UFC 257: Mcgregor vs. Poirier 2, na které se představí i česko/uzbecký reprezentant Makhmud “mach” Muradov v zápase proti zkušenému americkému wrestlerovi Andrew “el dirte” Sanchez.

Sanchezův wrestling proti boxingu Makhmuda Muradova?

Sanchez ve svých zápasech dost spoléhá na svůj celoživotní background v americkém wrestlingu. Je velmi silný v zápasení na pletivu, odkud dokáže unavovat své soupeře aktivním klinčováním a údery koleny. Jakmile se mu podaří dostat soupeře na zem, tak je velmi silný v horních pozicích, odkud dokáže efektivně kontrolovat soupeře a připravovat si pozici pro GNP. Andrew Sanchez však nemá tak silné propojení wrestlingu s údery, jako tomu bývá v moderním MMA zvykem a často chodí do nástupů na takedown “na prázdno” bez přípravy údery. Když se mu však podaří do takedownu nastoupit, tak v něm umí být velice silný. Nicméně většinou svůj wrestling prosazuje spíše přes klinčování u pletiva.

UFC 257: Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez - analýza | možnost sledování

V postoji by měl mít Sanchez oproti Makhmudu Muradovovi pravděpodobně značnou nevýhodu, takže se očekává, že se bude snažit zatlačit Muradova k pletivu, kde by měl mít ve wrestlingu výhodu. V postoji má Sanchez slušný box na blízko, ovšem na dálku je jeho efektivita úderů o něco nižší, protože se často plně nevytáčí do svých úderů a nevyužívá tedy plné délky svých paží. Na větší vzdálenost spolehá spíše na své kopy, ale jakmile si vytvoří příležitost, tak přechází do tlaku a boxu na krátkou vzdálenost. V defenzivě Sanchez často nepřechází do ústupu, ale využívá vysoký dvojitý kryt, kterým si efektivně brání hlavu. To s sebou ale nese i nevýhodu, kterou může být fakt, že jeho ruce jsou velice vysoko a zůstává tak otevřenější na údery na tělo.Makhmud Muradov je v postoji mnohem pohyblivější a má opravdu skvělý box. V obou svých UFC zápasech Muradov ukázal rychlý pohyb na nohou a skvělou práci přední rukou, kdy dlouho takticky oťukával soupeře rychlým předním direktem, na který dokázal později navazovat delšími boxerskými kombinacemi, mimo jiné i častými údery na tělo, na které by měl být Sanchez náchylnější.

Kdo tedy kdy, jak a proč vyhraje?

Stylisticky se tedy zdá Sanchez být pro Muradova perfektní soupeř. V postoji je lehce statičtější a v předchozích zápasech se ukázalo, že mu pohybliví soupeři dělají problém. Ovšem oproti Muradovovi má v UFC mnohem větší zkušenosti a stačí, aby Muradov podcenil jediný Sanchezům pokus o takedown a může být na zemi ve velkých problémech. Můj tip na výsledek tohoto zápasu je výhra Muradova na body, nebo případně na KO ve třetím kole, kde by mohl soupeř začít zpomalovat. Ovšem první dvě kola si myslím, že bude hrát hlavní roli Muradovův již zmíněný přední direkt a postupné trefování z dálky.

Závodní jedlík, amatérský zápasník a trenér MMA. Samozvaný odborník a analytik specializující se na bojové sporty, především pak na UFC a zahraniční MMA scénu.

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v Sázkařské tipy / analýzy zápasů