Sledujte nás na
Oktagon 7 - fightcard

české MMA

Oktagon 7 – Kdo tedy bude zápasit?

Oktagon 7 – Kdo tedy bude zápasit?

28.7. 2018 se na pražské Štvanici uskuteční dlouho očekávaný turnaj Oktagon 7. Tento turnaj snad hned od začátku doprovází smůla a to v podobě zranění zápasníků. Pomyslnou korunu tomu nasadilo zranění ruky aktéra hlavního zápasu – Samuela “Piráta” Krištofiče. Ten se měl utkat v bitvě o titul střední váhy s českým Milošem Petráškem. To bohužel nedopadne, nicméně za “Piráta” byla sehnána celkem adekvátní náhrada …

Oktagon 7 - Štvanice

Oktagon 7 – Štvanice

Oktagon 7 Fightcard

Snad již konečná fightcard čítá celkem 10 zápasů z čehož 5 budou prelims fighty (předzápasy) a 5 fightů bude na maincard (vysílá O2 TV Sport). Nyní si alespoň stručně představíme jednotlivé zápasy a zápasníky.

Mudrochová vs. Yakymchyk

Lucie Mudrochová je dvojnásobná mistryně republiky v K1 a amatérská i profesionální mistryně světa v Muay Thai. V MMA zatím absolvovala pouze 2 zápasy, nicméně z obou vycházela jako vítězka. Její soupeřkou bude na Oktagonu 7 běloruská Olga Yakymchyk. Té to v profesionálním MMA ještě nevyšlo a její skore je 0:2 (žádné vítězství a 2 porážky). Nicméně v amatérském MMA prý zaznamenala 6 vítězství a 2 porážky. Obě zápasnice už mají nějakou zápasovou historii a navíc ženské zápasy bývají, už ze své podstaty, velice atraktivní!

Lucie Mudrochová

Lucie Mudrochová

Macek vs. Fatullazade

Filip Macek býval a stále je českým talentem. V roce 2014 získal titul tehdejší největší tuzemské organizace GCF a to v bantamové váze. Poté přijal nabídku od velké ruské organizace ACB (dlouho zde zápasil například Patrik Kincl), kde se mu příliš nedařilo. Absolvoval zde celkem 6 zápasů, z čehož pouze z jednoho vycházel jako vítěz. Je ale nutno podotknout, že všichni jeho soupeři byli opravdu kvalitní. Mackovo celkové profi skore je 17:14 (17 vítězství a 14 porážek), příčemž naposledy zápasil v květnu na Oktagonu 6, kde porazil ukrainského soupeře. Jeho soupeřem by na Oktagonu 7 měl být ukrainský supertalent se skorem 11:4 – Zaka Fatullazade.Kertesz vs. TBA (původně Pavel Simandl)

Mate Kertesz je maďarský fighter s profesionální bilancí 5 vítězství a 0 porážek. Naší MMA scéně se představil dominantním výkonem na Oktagonu 6, kde porazil KO v prvním kole Lukáše Pajtinu (účastník realityshow Oktagon Výzva). Jeho soupeřem zde měl být původně Pavel Simandl, což je předchozí přemožitel Lukáše Pajtiny a také účastník Oktagon Výzvy. Simandl se ale bohužel zranil a soupeř pro Kertesze se uatím shání.

Brož vs. Torok

Miroslav “Inkvizitor” Brož je bývalý hokejista a nyní zapálený fighter. Jeho profi skore je 6:0, přičemž naposledy zápasil na FNW 3, kde porazil španěla Tato Primera. Soupeřem “Inkvizitora” na Oktagonu 7 bude košický Gabriel Torok. Ten má podle slov Ondřeje Novotného bilanci 3 vítězství a 3 porážky.

Kotalík vs. Šolc

Souboj, jenž nese přezdívku “o mistra v pravém háku”. Michal Kotalík je účastníkem druhé série Oktagon Výzvy. Jeho profesionální bilance je 6:3 (6 vítězství a 3 porážky), přičemž poslední 3 zápasy vyhrál a to ukončením před limitem. Martin Šolc je veteránem českého MMA. Jeho profi bilance čítá oficiálně 9 vítězství a 6 porážek, nicméně zde bude určitě ještě několik zápasů z dob, kdy se nějaký Sherdog vůbec nevedl. Oba zápasníci jsou tvrďáci, co jdou po ukončení. Rozhodně tedy neořekáváme zápas na všechna 3 kola!

Hošek vs. Bolo

David Hošek je šikovný postojař. V boxu má odboucháno kolem stovky zápasů. Co se týče MMA, tak v tom měl premiéru v dubnu na XFN 10, kde velice rychlým KO porazil Ivo Zrostlika. Tomáš Bolo je žilinský tvrďák a účastník Oktagon Výzvy 2. Jeho profi skore čítá 6 vítězství a 6 porážek. Naposledy zápasil v květnu ve Francii, kde v prvním kole porazil Yvana Sorela. Zde se bude zřejmě jednat o střet dvou stylů a to postojaře Hoška a spíše zemaře Bola. Uvidíme, kdo dokáže prosadit svou zbraň a zvítězí!

Janka vs. Stolze

Jan Janka je příbramský fighter s profi bilancí 8:2. Své největší vítězství asi zaznamenal na XFN 6 v O2 aréně, kde KO v prvním kole porazil světovou thaiboxerskou špičku – Matouše Kohouta. Jeho kariéra trochu zaškobrtla na XFN v Příbramy, kde při vážení nepřiměřeně strčil do svého soupeře a ten málem vysklil výlohu za ním. Za tento incident se samozřejmě omluvil, nicméně to nic nezměnilo na tom, že byl vyřazen z XFN.  Niklas Stolze je německý talent trénující ve slavném irském gymu SBG (Conor McGregor). Jeho skore je 9:3, kdy naposledy porazil v květnu Johannese Michalika. To vypadá jako parádní prověrka pro Jana Janku.Kozma vs. Wiencek

David “Holátko” Kozma – český supertalent s bilancí 21:10, bývalý šampion GCF trénující v Primmat gymu Praha. Proti němu Michal Wiencek – polský 192 centimetrů měřící mlaďoch s profi bilancí 9:5, veterán ruských M-1 a ACB. Zápas, který by dle predikcí měl aspirovat na fight večera. No uvidíme, jak si s tím oba zkušení borci poradí.

Petrášek vs. Alves

Miloš “Meloun” Petrášek je miláčkem československé MMA scény. Momentálně trénuje v Reinders MMA pod vedením zkušeného Anré Reinderse. Jeho profi bilance hovoří o 10 vítězstvích a 3 porážkách, přičemž jednu dobu ho dělil jediný zápas od vstupu do UFC. To bohužel nevyšlo a Miloš v tomto rozhodujícím zápase prohrál. Od té doby ale nasbíral další 3 vítězství a na tomto turnaji měl bojovat se Samuelem “Pirátem” Krištofičem o titul střední váhy. Ten se bohužel zranil a tak se pro “Melouna” na Oktagon 7 hledala náhrada. Ta se nakonec našla a to docela adekvátní. Soupeřem Petráška bude na Oktagonu 7 Wilian “Cowboy” Alves. Ten v profi MMA zaznamenal 13 vítězství a 6 porážek. Naposledy zápasil s českým gladiátorem Jiřím “Denisou” Procházkou, kde sice prohrál, ale ukázal dost bojovné srdce.

Martínek vs. Dittrich

V hlavním a také jediném titulovém zápasu večera se představí pražský Michal Martínek proti ostravskému Danielu Ditrrichov. Tento zápas se již jednou udál a to zhruba před rokem. Tenkrát Martínek zvítězil na submisi v prvním kole.

oktagon 7 - rozpis zápasů

oktagon 7 – rozpis zápasů

Fightcard nakonec i přes všechny obavy vypadá velice dobře a atraktivně.  Pokud chcete sledovat naživo, zde jsou k prodeji ještě nějaké lístky a pokud alespoň napůl na živo, tak zde si můžete za 99 Kč pořídit O2 TV Sport na 24 hodin 🙂

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA