Sledujte nás na
Vémola vs. Ďatelinka - jak to vznikalo a jako to dopadne?

české MMA

Karlos Vémola vs. Milan Ďatelinka – jak to vzniklo a kdo vyhraje?

Karlos Vémola vs. Milan Ďatelinka – jak to vzniklo a kdo vyhraje?

Již v sobotu 27.3. se v rámci turnaje OKTAGON 22 uskuteční zápas o titul šampiona střední váhy – Karlos Vémola vs. Milan Ďatelinka. Terminátor, jak je Vémolovi přezdíváno, půjde do boje jako současný šampion a bude se tak snažit svůj titul před mladým Ďatelinkou ubránit. Dle papírových předpokladů by to neměl být žádný velký problém, nicméně víme, co je MMA za sport a jak to s těmi papírovými předpoklady bývá.

Vémola vs. Ďatelinka - možnost sledování

Jak zápas Vémola vs. Ďatelinka vznikal?

O samotný duel s Karlosem si Milan vlastně sám řekl. Tedy lépe řečeno, řekl si o titulovou šanci, což vlastně automaticky znamenalo tento fight. Nebylo to sice úplně hned a Ďatelinka musel své kvality prokázat ještě proti tvrdému Hoškovi, nicméně nakonec vedení organizace svolilo a zápas naplánovalo. S takto velkým zápasem se samozřejmě pojí i spousta mediálních povinností a rozhovorů, třeba i se soupeřem. Jeden takový rozhovor proběhl na OKTAGONu 21, kde Vémola tak trochu potvrdil své řenické kvality a Ďatelinku moc nenechal dostat do hry. Co se “trash talků” týče, Karlos zatím jednoznačně vede, nicméně zápas je něco jiného, takže uvidíme, zda se alespoň část této psychologické hry přenese i do klece.Vémola vs. Ďatelinka – PREDIKCE

Jak již bylo zmíněno v předchozím odstavci, psychologická výhoda by čistě teoreticky mohla být na Karlosově straně. Je zvyklý na velký tlak ze strany veřejnosti, trah talk se mu taky docela daří a navíc je na vcelku pěkné vítězné vlně. Na druhou stranu, Milan Ďatelinka nastupuje do zápasu jako naprostý outsider, což s sebou může nést výhodu mentality alá “Můžu pouze získat a nemám co ztratit”, což se u Karlose rozhodně říct nedá. Zápasové zkušenosti hovoří také jednoznačně ve prospěch Karlose Vémoly, který za svou profesionální kariéru nasbíral již 30 vítězství, což působí v paralele k Ďatelinkovým 8 výhrám opravdu monstrozně.


Sečteno podtrženo, Karlos Vémola je jasným favoritem. Největší šance má Ďatelinka v prvním či druhém kole, kde by mohl Karlose ohrozit některým ze svých nebezpečných úderů. Obecně bude pravděpodobně platit, že čím delší zápas bude, tím více se bude prosazovat velká fyzická připravenost, kvalitní wrestling a bohaté zkušenosti Vémoly.

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA