Sledujte nás na
Karlos "Terminátor" Vémola vs. Patrik Kincl - Jak to dopadlo?

Nezařazené

Karlos “Terminátor” Vémola vs. Patrik Kincl | Jak to dopadlo? Budoucnost?

Karlos “Terminátor” Vémola vs. Patrik Kincl | Jak to dopadlo? Budoucnost?

Extrémně očekávaný zápas Karlos “Terminátor” Vémola vs. Patrik Kincl je za námi. Vítězem se stal po třech kolech na body Karlos Vémola a potvrdil tak svoji pozici české jedničky ve váze do 84kg. Nutno si přiznat, že Vémola se po dlouhé době utkal s opravdu kvalitním soupeřem (nic proti Karlosově volbě soupeřů, ale pohled na jejich Sherdog rekord hovoří jasně) a zápas tak nebyl vůbec tak jednoduchý, jak “Terminátorovi” fanoušci očekávali.

Karlos “Terminátor” Vémola vs. Patrik Kincl

Karlos "Terminátor" Vémola vs. Patrik Kincl

Průběh zápasu

Ani jeden ze zápasníků se před samotným fightem příliš netajil svou taktikou. Zatímco Vémola chtěl svého soupeře hodit a držet na zemi, Kincl měl zase v plánu boxovat, dobře bránit takedowny a případně se zvedat. První kolo začalo docela tradičně, když po krátkém oťukávání přišel pokus o takedown ze strany Vémoly. Ten bohužel pro Patrika vyšel  a “Terminátor” tak skončil ve vrchní pozici. Opravdu překvapující byla Kinclova parádní práce ze zad, kdy se mu téměř celou dobu dařilo Karlose držet ve full guardu a ještě k tomu ho loktovat. Chvílemi to tak vypadalo, že Kincl způsobuje zespoda větší “damage” než Vémola z dominantní pozice. Téměř stejně vypadalo i kolo druhé, opět Karlosův takedown a opět skvělá “spodní” práce Kincla. Co bylo ale opravdu úžasné bylo kolo třetí. Kinclovi se totiž konečně povedlo ubránit Karlosův takedown a začal ho “štípat” v postoji. “Terminátor” se zdál být, po úderech Kincla (především z přední ruky), značně otřesený. Bohužel pro Patrika má Vémola opravdu tvrdou hlavu a tlak ustál a dokonce se mu povedlo Kincla asi minutu před koncem hodit a usadit se do dobé pozice. Na toto už Patrik nedokázal odpovědět a zápas tak po uplynutí časového limitu skončil.Pozápasový respekt?

Ihned v pozápasové řeči Kincl svého soupeře pochválil. Vémola pochvalu opětoval a dokonce si i podali ruce. Největší kamarádi z nich přece jenom asi nebudou, ale předzápasová nenávist je zcela jistě pryč. Opět tedy bylo českým divákům ukázáno, že se jedná opravdu “jenom” o do toho nenávist nepatří.

No a co dál?

Patrik Kincl po zápase prohlásil, že na UFC ještě nemá. Chce prý zatím stále zápasit v Čechách a jakmile se bude cítit připravený, naskočí do ligy mistrů (UFC).

Karlos “Terminátor” Vémola v tom má momentálně také celkem jasno. Již prý nechce zápasit s žádným Čechem (ono teda taky asi není s kým :D) a žádá XFN o kvalitního zahraničního soupeře. Tím by mohl být například Samuel “Pirát” Krištofič, s kterým by prý Vémola zápasil klidně zadarmo a nebo slovenská hvězda Attila Vegh.

Video celého zápasu👇

 

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v Nezařazené