Sledujte nás na

české MMA

XFN 3

XFN 3

ÚVOD

Včera (25.6. 2016) se uskutečnil v pražské hale Královka galavečer XFN 3. Fight card byla nabitá skvělými zápasy, což se odrazilo také na obsazenosti haly a zdálo se, že bylo opravdu téměř vyprodáno. Jako moderátor se o celý chod galavečera staral Michal Frabša a show odstartovat svým hitem “Podle sebe” známý raper Marpo. Po zaznění tohoto hitu tedy přišla řada na samotné zápasy.

Výsledky a průběh jednotlivých zápasů?!

Grznár vs. Andrade

Tento zápas vzbudil v očích širší veřejnosti veliký zájem a jelikož je Filip Grznár internetovou celebritou, měl i velký marketingový potenciál. Ačkoliv ho řada MMA fighterů odsoudila jakožto “zápas degradující mma” určitě kvůli němu přišlo několik desítek (možná i stovek) lidí navíc a tím se zvedla sledovanost celého galavečera a v konečném důsledku doufejme i českého MMA. Nyní už ale k samotnému zápasu. Podle očekávání diktoval hned od začátku tempo Andrade a po krátké “přestřelce” v postoji se šlo na zem, kde zúrořil své dlouholeté zkušenosti a s přehledem Grznára ukončil TKO. Celý zápas je k vidění zde na youtube.

Kvapil vs. Dyk

V dalším zápase se představila mladá krev českého MMA a to královehradecký Tomáš Kvapil a liberecký Jakub Dyk. Před tímto zápasem měl Kvapil na Sherdogu jeden profi vítězný zápas a Dyk dva. Zápas to byl tedy papírově velice vyrovnaný. První kolo nepřineslo žádný razantnější úder, kombinaci nebo techniku a neslo se spíše ve znamení oťukávání a čtení soupeře. Začátek druhého kola vypadal dost podobně jako kolo první. Poté ovšem přišel krásný takedown od Kvapila. Dyk se pokoušel pohotově vstát, ale na chvíli nabídl Kvapilovi záda a ten ho zkušeně ukončil na RNC. Výsledkem je tedy výhra Tomáše Kvapila v druhém kole na RNC.

Dauliatov vs. D. Poborský

Další zápas dravého mládí předčil očekávání snad všech v hale. Oba borci vlítli do zápasu, jak se říká po hlavě a hned od začátku si nic nedarovali. Začátek zápasu ovládl Dauliatov, kdy “mladšího Číňana” dostal pod sebe a nasadil RNC. Poborský se z toho po minutě ryzího boje, k překvapení celé haly, dostává a svého soupeře otáčí pod sebe. Celý zápas probíhá v podstatě tak, že jeden z borců nasadí techniku či přeleze do výborné pozice, kde soupeře zasypává údery a pokouší se ho ukončit. On ho následně otočí a situace se obrací. Opravdu nádherný a atraktivní zápas ve které vítězí po třech vyčerpávajících kolech na body Denis Poborský.

Brunclík vs. Stegic

Tento, v pořadí čtvrtý, zápas byl velice rychlý. Brunclík svého soupeře po krátké výměně v postoji strhává na zem a ukončuje ho zřejmě na kimuru. Vítězí tedy Brunclík v prvním kole.

Kohout vs. Fiala

Další zápas ve kterém proti sobě nastoupili Matouš Kohout, který je držitelem titulu WKN v thajském boxu a amatérský mistr republiky Tomáš Fiala. Zpočátku zápasu si kohout držel střed oktagonu a Fiala využíval hodně pohybu do stran. Po pár nepovedených pokusech o úder z obou stran trefil Fiala Kohoutovu čelist a posílá ho tak k zemi. “Mighty rooster” ovšem nezmatkuje a dobře se brání. Fiala se mu ovšem dostává do zad, uzavírá body triangl a v podstatě celé kolo se ho pokouší uškrtit. Bohužel pro Fialu a bohudík pro Kohouta marně. Celé toto kolo stálo nepochybně oba hodně sil, ale při nástupu do druhého kola je vidět, že Kohout je na tom fyzicky lépe. Po pár jednotlivých úderech “zajede” kombinací do Fiali a rozhodčí ukončuje zápas TKO.

Pokorný vs. Poborský

Tento zápas se již jednou uskutečnil a tenkrát vyhrál Pokorný na body. Ihned od začátku zápasu bylo vidět, jak moc chtějí oba vyhrát. Není nouze o zvraty a “patové” situace na obou stranách. Většinou má však pod kontrolou zápas Pokorný a tak zaslouženě vyhráva po třech kolech vyhrává na body a obhajuje tak své minulé vítězsví.

Ondruš vs. Penz

Tento zápas se bohužel neuskutečnil, protože Tomáš Penz údajně zkolaboval při dělání váhy. Ovšem Petr “Píno” Ondruš byl moderátorem pozván do oktagonu, aby promluvil s fanoušky a vysvětlil jim situaci. Po krátkém vysvětlení začíná mluvit o zápase s Karlosem Vémolou (který je naplánován na 7.12. 2017) a ten se okamžitě zvedá ze židla a pospíchá do oktagonu aby se k zápasu také vyjádřil. Zápasníci si v přátelském duchu vymění několik výhružek a odchází z oktagonu.

Muradov vs. Dod

V předposledním a zároveň v jediným titulovým zápase večera se představil uzbek žijící v ČR Makhmud “Mach” Muradov, který vinou zranění prohrál svůj předchozí zápas proti Davidu Ramirezovi a přišel tak o titul XFN. S tím měl mít také na XFN 3 odvetu , ale bohužel to nevyšlo z důvodu Ramirezova zranění. Náhradou byl tedy Zoran Dod. Makhmud neponechal nic náhodě a celý zápas jasně dominoval a to jak v postoji, tak i na zemi. Zaslouženě tedy vyhrává na body a stávbá se tak dočasným šampionem XFN.

Pešta vs. Kita

Viktor Pešta (šampion GCF) byl ještě do nedávna zápasníkem UFC, kde bohužel z 5ti zápasů 4 prohrál a byl tak propuštěn. nyní tedy potřeboval vyhrát. Soupeřem mu na XFN 3 byl Michal “Masakra” Kita, který za sebou má úspěšné půsovení v M-1 a KSW. Začátek zápasu byl trochu rozpačitý, nicméně poté se vše rozjelo.Pešta soupeře hodil a poté kontroloval na zemi. Kita se z této situace ovšem dokázal dostat a dokonce zahrozil Peštovi submisí. Oba aktéři ovšem ustály pokusy o ukončení toho druhého a boj tak pokračoval do druhého kola. Zde Pešta opět hodil a přelezl do své klasické pozice a to do tzv. “báby pod kořenem” (krucifix). Zde soupeře tesal lokty, ale ten se stále bránil a tak rozhodčí neměl důvod k ukončení. Po téměř tříminutovém masírování Kitovi hlavy z krucifixu přelezl Pešta do vítězné pozice a zasypal několika přesnými údery a rozhodčí zápas ukončil. Vítězem se tedy ve druhém kole na TKO stává Viktor Pešta

Na závěr je určitě vhodné zmínit krásné gesto od Jaroslava “Juboxe” Pokorného a vlastně od celého teamu All Sports Academy, kdy se rozhodli společně z Lenkou Bartákovou (Czechfighters.cz) pomoci malým dětem s onkologickým onemocněním. Všichni aktéři se nechali na důkaz podpory ostříhat a uspořádali sbírku. Jaroslav “Jubox” Pokorný toto gesto ještě vyšperkoval při svém nástupu, kdy si tyto děti vedl s sebou ke kleci. Pokud by jste i vy chtěli pomoci, zde naleznete podrobnosti.

Zdroj obrázků: Czechfighters.cz

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA