Sledujte nás na
Tomáš Deák

MMA Novinky

Tomáš Deák a jeho cesta za titulem FIGHTS NIGHTS

Tomáš Deák a jeho cesta za titulem FIGHTS NIGHTS

Tomáš Deák

Tomáš Deák je šestadvacetiletý, 163 centimetrů měřící MMA zápasník bratislavského klubu OFA (Octagon Fighting Academy). Jeho MMA kariéra začala v březnu roku 2009, kdy ve své premiéře porazil Michala Scibrana. Od té doby až do roku 2013 byla jeho kariéra jako jízda na horské dráze. Vítězství střídala porážka a zase naopak. To se ale 8.6. 2013 změnilo, když na akci Fight Explosion 1 porazil Roberta Delice a najel tak na vítěznou vlnu, která nakonec čítala 8 vítězství téměř v řadě. Možná vás zajímá, proč je zde použito slovíčko téměř. Důvod je jednoduchý, mezi těmito vítězstvími se vyskytlo jedno rozhodnutí No Contest (tudíž zápas “bez výsledku”) a jedna remíza. Poté, co jeho vítěznou vlnu zastavil 26.2. 2016 Yusup Saadulaev, byla vypsána pyramida, ve které se mělo 6 borců utkat o pás šampiona Fight Nights. Tomáš Deák byl samozřejmě vzhledem ke svým výsledkům taktéž nominován.

Tomáš Deák

Cesta za titulem

Tomášova cesta za titulem začala 7.10. 2016, když na FIGHTS NIGHTS GLOBAL 53 porazil ve čtvrtfinále pyramidy Vadima Buseeva.
Zde je krátký “dokument” o přípravě Tomáše Deáka na pyramidu a konkrétněji na tento zápas:

Čtvrtfinále tedy Tomáš zmákl a nyní bylo na řadě semifinále a v něm další kvalitní soupeř Alexander Yanishev. Alexander měl být dobrým, pohyblivým postojařem se silnými kopy. K ničemu takovému ho ovšem Tomáš Deák nepustil, když v podstatě celý zápas “tlačil” a tento tlak vyvrcholil ve vítěztví na Submission (škrcení) ve druhém kole.

Poté, co i semifinále bylo pro české a slovenské barvy vítězné, stála před Tomášem poslední překážka a to Nikita Chistyakov. Ten se probojoval do finále přes Vadima Zhlobicha a Zhumana Zhumabekova. Datum zápasu bylo stanoveno na 5.6. 2017. Deák se bohužel zranil a tak byl nucen zápas odříct. Organizace Fight Nights se naštěstí zachovala férově a stanovila nový datum zápasu a to konkrétně 6.10. 2017 . Nyní už příprava slovenského borce proběhla bez větších zdravotních komplikací a mohl tak v zápase podat maximum. A výsledek?! Výhra v prvním kole TKO (technický knockout). Tímto se Tomáš Deák stal šampionem FIGHTS NIGHTS GLOBAL v bantamové váze.

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v MMA Novinky