Sledujte nás na
Daren Till a jeho brutální shazování (weightcut) na UFC Fight Night v Liverpoolu

MMA Novinky

Darren Till a jeho brutální shazování (WEIGHTCUT)

Darren Till a jeho brutální shazování (WEIGHTCUT)

Darren Till se minulý týden utkal v hlavním zápase turnaje UFC Fight Night v Liverpoolu s “dvojkou” welterové váhy Stephenem Thompsonem. Po sobotním vážení to ale vypadalo, že se souboj vůbec neuskuteční. Till totiž převážil 3,5 libry (cca 1,6 kg). “Wonderboy” tak mohl odmítnout do zápasu nastoupit. To se naštěstí nestalo, Thompson prý nechtěl diváky o tento zápas připravit a přistoupil tak na zápas i přes větší váhu soupeře.Hazard se zdravím?

Tillovo převážení bylo až doposud bráno v podstatě jako jeho laidáctví a nedodržování přísné diety. Tyto slova však vyvrátilo nebo alespoň dost zpochybnilo video, které dokumentuje průběh Tillova shazování. Ve videu mimo jiné naleznete i odpověď na otázku, proč Till poslední 3,5 libry nedoshazoval.

Toto video znovu ukázalo “strašáka ve skříni” novodobého MMA – brutální weightcuty. Samotní zápasníci se zřejmě nikdy nepoučí, čemuž se ani nemůžeme divit. Pokud by jeden zápasník shazoval a druhý ne, byla by zde obrovská váhová a silová převaha borce, který na vážení shodil a do druhého (zápasového) dne nabral. Je tak na jednotlivých organizacích, aby v tomto směru zavedla nějaké regulace, které by pomohly zdraví fighterů trochu více ochránit.

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v MMA Novinky