Sledujte nás na
Československé MMA a doping - dopingové kontroly

české MMA

Českosloveské MMA a doping? Budou dopingové kontroly?

Českosloveské MMA a doping? Budou dopingové kontroly?

Doping je velkým problémem všech sportů a ani MMA bohužel není výjimkou. Tento “fenomén” se netýká pouze profesionálních zápasníků, ale i zápasníků na amatérské úrovni. Již delší dobu se řeší problematika dopingových kontrol, ale ať už z finančích či jiných důvodů zatím nebyly zavedeny.

československé MMA a doping

Zavedení dopingových kontrol na Československé MMA scéně?Nyní se konečně zdá, že se blýská na lepší časy. Promotér XFN Petr Kareš totiž na svém Facebookovém profilu oznámil, že jedna z největších/možná největší tuzemská organizace XFN plánuje v září roku 2019 zavést dopingový program. Ten by, dlev slov samotného promotéra, neměl obsahovat pouze dopingové kontroly, ale i smysluplné vzdělávání zápasníků. Nemělo by tak dojít k situaci, že zápasník užívá doping nevědomě.

Samotné testování by mělo být dlouhodobé, což by mělo úspěšnost odhlalení dopingových hříšníků “pošoupnout” o několik desítek procent. Pokud se vše podaří tak jak má, bude to obrovským skokem pro naše MMA. Držme tedy palce týmu XFN, aby se zadařilo 👊

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA