Sledujte nás na
Peter Gabal - rozhovor

české MMA

Rozhovor s Peterem Gabalem – Vícemistrem světa v MMA

Rozhovor s Peterem Gabalem – Vícemistrem světa v MMA

Peter Gabal je českou MMA nadějí. Na svém kontě má momentálně 14 amatérských zápasů, přičemž z 11 z nich odcházel jako vítěz. Nedávno se Peter společně s Českou reprezentací zůčastnil amatérského Mistrovství světa v dalekém Bahrainu, kde zazářil a vybojoval stříbrnou medaili, když nestačil pouze na Rusa Reziuana Khotova.
Jak se Peter připravoval na tento turnaj, jak ho hodnotí a kde se vidí za pár let? To vše a mnohem více v následujícím rozhovoru 👇

Peter Gabal na Mistrovství světa v MMA

Jak ses dostal k MMA?

K MMA jsem se dostal celkem náhodou. Když mi bylo 16 tak jsem skončil s fotbalem a říkal jsem si, že chci dělat něco co mi bude do života užitečný. Začal jsem dělat krav magu u Tomáše Bezuchy, který mi do teď pomáhá. Od mala jsem byl takovej, že jsem se rád pral a řekl jsem si, že bych chtěl zkusit zápasit. Po půl roce trénování krav magy jsem zašel do Penta Gymu, kde vede tréninky Dan Barták. Chodil jsem k němu asi 4 měsíce a před prvním zápasem jsem si zranil záda ve škole na tělocviku. To mě vyřadilo skoro na rok, během kterýho jsem chodil po rehabilitacích, magnetech, obstřikách a podobných srandách😄 Když se mi uzdravila záda, tak jsem zašel na trénink do Hanuman Gymu k Petrovi Macháčkovi, kde jsem si po měsíci trénovámí střihnul první zápas a jsme spolu do teď, čerstvě druhým rokem. K tomu ještě boxuju u Míti Soukupa v Pražským rohovníku.

Jak ses na Mistrovství světa připravoval?

Na MS jsem se připravoval u nás v Hanuman Gymu Praha a v Pražským rohovníku. Trénoval jsem 2x denně, obcaš 3x s tím, že jsem se šel ráno proběhnout. S připravou mi hodně pomahal Petr Macháček, Míťa Soukup a Pešo, který mě každé ráno bral na lapy.Jak hodnotíš průběh svých zápasů a celého šampionátu?

První zápas jsem měl s klukem z Číny. Ten vyřadil Asaela Adjoudja, který je 3x mistr světa v kickboxu a trénuje v SBG u Johna Kavanagha (trenér Conora McGregora). Docela mi trvalo se do zápasu dostat, byl to muj první velkej šampionát a vsechno to na mě dolehlo. Od druhýho kola jsem se ale rozjel a vyhrál jsem na body. Další zápas jsem měl další den s klukem z Ruska, který vyhrál 2 zápasy v řadě a oba ukončil na submissi. Soupeř byl šikovnej na zemi, což několikrát dokázal. Zápas jsem mohl ukončit hned 2x. Poprvý na rear naked choke, ale skončilo kolo. Na začátku 3. kola jsem měl chycenej darce choke, ale už jsem neměl sílu škrcení pořádně dotáhnout a tak jsem znovu vyhrál na body. Ve finále jsem opět narazil na kluka z Ruska. Zápas probíhal tak, že mě soupeř vždycky hodil na zem a bez úderů držel pozici. Párkrát se mi povedlo vstát, ale zase mě hodil na zem a vyhrál zaslouženě na body. Ukázal mi, že musím strašne moc zapracovat na wrestlingu a příští rok věřím, že ho porazím! 🙂

Co pro tebe tento úspěch znamená?

Co pro mě tenhle úspěch znamená si asi ještě moc neuvědomuju.😄 Patřím mezi nejlepši amatéry na světe a to po 2 letech trénování. Tenhle turnaj je na amatérský scéně brán jako Olympiada a po tom co se spojil IMMAF a WMMAA je konkurence ještě větší.

Peter Gabal Hanumangym Praha

Jaké jsou tvé plány? Kdy tě znovu uvidíme “v akci”?

Můj největší cíl je přivézt z podobných šampionátů zlatou medaili a věřím, že se mi to v průběhu roku podaří.
Znovu mě můžete videt 27. 12. v O2 Aréněne na Marpo vs Rytmus, kde budu mít díky XFN předzápas. Soupeře ještě neznám, ale nejspíš to bude někdo ze zahraničí.

Kam to chceš v MMA dotáhnout?

V MMA bych to chtěl dotáhnout co nejdál a chtěl bych se tím jednou živit. Chtěl bych se dostat do nějaké přední světové organizace a vybojovat titul. Jsem ale pořád nohama na zemi. Může přijít zranění a hned je po celé kariéře.

Peter Gabal EVLS

Kde vidíš Petera Gabala za 5 let?

To je těžký říct, 5 let je dlouhá doba a může se stát cokoliv. Rozhodně bych se ale rád viděl v nějaké světové organizaci😄

Děkuji ti za rozhovor a gratuluji k obrovskému úspěchu 🙂 Pokud chceš někomu poděkovat => teď je ta správná chvíle.

Chtěl bych poděkovat všem co mě podporujou, hlavně rodině, která mi s MMA pomáhá hlavně finančně, protože bez sponzorů to je těžký…. Dále trenérům, klukům z tělocvičny se kterýma trávím většinu svýho času a v neposlední řadě kamarádi.
Peter Gabal je pro české MMA velkým příslibem do budoucna. Jeho zápasy bývají velice atraktivní a málokdy končí na body 👊 Pokud chcete sledovat tohoto sympatického Pražáka, mrkněte na jeho INSTAGRAM.

Zdroj fotografií: Facebook.com/petergabal | Czechfighters.cz
 

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA