Sledujte nás na
OKTAGON 17 - výsledky & výsledkový servis

české MMA

OKTAGON 17 – Výsledky

OKTAGON 17 – Výsledky

Turnaj OKTAGON 17 je již minulostí. Tento galavečer sice nakonec zejména kvůli momentální epidemiologické situaci čítal pouze 7 zápasů. Jak to tedy dopadlo? 👇

OKTAGON 17 – Výsledkový servis

OKTAGON 17 - výsledky živě

Pavel Salčák vs. Petr Bartoněk

Vzhledem k backgroundu obou zápasníků je očekáváno, že Bartoněk bude chtít na zem, zatímco Salčák bude usilovat o udržení boje v postoj. K překvapení všech je to právě Salčák, kdo dostává svého soupeře poprvé na zem. Bartoněk sice po chvíli vstává, nicméně většinu času tráví pod tlakem Salčáka při wrestlení na kleci. Necelou minutu před koncem se svěrenci Andrého Reinderse daří Bartoňka znovu hodit, následně zabrat záda a pár vteřin před koncem kola olomouckého soka ukončit. Vítězem se tedy stává Pavel Salčák via Submission (Rear Naked Choke) v 1. kole.

Abdelmoumen Mssaate vs. Tomáš Linh Le Sy

Po opatrné první minutě a pár kombinací z obou stran se francouz vrhá na Le Syho, hází a ihned bere záda. Tomáši Le Symu se sice dlouho daří odolávat škrcení, nicméně Mssaate ukazuje obrovské BJJ schopnosti a a zhruba v polovině prvního kola ukončuje Tomáše Le Syho na kneebar. Vítězem se tedy stává v 1. kole via submission Abdelmoumen Mssaate.Štěpán Guba vs. Matěj Kuzník

Štěpán Guba jakožto ortodoxní postojař vzal zápas opravdu na poslední chvíli (ani ne 36 hodin před zápasem) a Matěj Kuzník, jenž je proslulý především svojí práci na pletivu a dobrou kontrolou na zemi udělal přesně to, co měl. Ihned na začátku kola Gubu hodil a následně celé kolo kontroloval a bil. To stejné se opakovalo na začátku kola druhého, kdy po necelých 2 minutách rozhodčí ukončuje zápas ve prospěch Kuzníka. Vítězem se tedy stal Matěj Kuzník ve druhém kole via TKO (Ground-and-Pound).

Andrej Kalašnik vs. Ole-Jørgen Mandt Johnsen

Andrej “AK47” Kalašnik v úvodu kola trefuje norského soupeře a už už to vypadá na konec, nicméně Johnsen se vrací do hry a také trefuje pár úderů. Zápas se lehce zvrhává v přestřelku, kdy Kalašnik opět trefuje tvrdý úder a následně koleno, čímž “vypíná” Johnsena a vítězí po zhruba třech minutách prvního kola via KO.

OKTAGON 17 - vítěz Andrej Kalašnik

OKTAGON 17 – vítěz Andrej Kalašnik

Vlasto Čepo vs. Mateusz Strzelczyk

Československá hvězda posledních měsíců Vlasto Čepo nasupuje do zápasu s polským Mateuszem Strzelczykem, kterému se v poslední době sice tolik nedaří, nicméně má spoustu zkušeností s opravdu kvalitními zápasníky (např. Arbi Agujev). První kolo začíná v docela klidném tempu. Vlasto sice většinu času tlačí, ale příliš úderů netrefuje a Mateusz vcelku dobře kontruje a kope. Na konci kola se polákovi dokonce daří Vlasta shodit na zem a pravděpodobně si tak získat kolo na svojí stranu. Ve druhém kole se Strzelczykovi opět daří takdown, kde si zkušeně přelézá z pozice do pozice a sřídavě kontroluje a bije Vlasta. Nakonec se na více než minutu usídlí ve Full Mountu, odkud nakonec útočí na Armbar a ukončuje zápas. Vítězem se tedy stává Mateusz Strzelczyk ve 2. kole via Submission (Armbar).

Karlos Vémola vs. Thomas Robertsen

Dle očekávání zkouší Karlos ihned přenést boj na zem. Zpočátku se Robertsenovi daří tento pokus bránit, nicméně po chvíli pasování se Vémolovi daří hodit a následně po troše GNP zkouší svůj North-South Choke. Ten se sice nepovede, nicméně Karlos zbytek kola odkontroluje a získává tak 1. kolo pro sebe. Ve druhém kole Vémola opět na nic nečeká a ihned po 15ti vteřinách přenáší boj na zem. Znovu zkušeně kontroluje, boduje a získává tak 2. kolo na svojí stranu. Třetí kolo začíná přestřelkou v postoji, kdy Robertsen trefuje několik čistých úderů a Karlose zachraňuje až povedený takedown. Po něm, stejně jako v prvním kole, nasazuje škrcení “North-South Choke”, které má tentokrát velmi dobře chycené a Thomas Robertsen odklepává. Vítězem se tedy stává Karlos Vémola via Submission (North-South Choke) ve 3. kole.David Kozma vs. Máté Kertesz

Velmi očekávaný odvetný a zároveň titulový zápas mezi Davidem Kozmou a Maté Kerteszem, kdy v prvním vzájemném souboji Kozma Matého snad 17x hodil, nicméně ten vždy dokázal vstát a dál bojovat.

Maté ihned v prvním kole překvapuje, když Kozmu dokonce dvakrát hodí a kontroluje, čímž si pravděpodobně připisuje kolo na svojí stranu. V druhém kole se v podstatě opakuje stejný scénář s tím rozdílem, že David v postoji začíná lépe trefovat a ve stand-upu je rozhodně tím aktivnějším bojovníkem. Třetí kolo se v podstatě celé odehrává v postoji, kdy se Maté pouze brání a Kozma útočí. Zejména pak Davidovi lokty při odchodech z klinčů vypadají velmi efektně a pravděpodobně i páchají velkou škodu. Čtvrté kolo vypadá hodně podobně jako předchozí s tím rozdílem, že Kozma pár sekund před koncem ještě navíc doručí takedown, čímž si kolo stoprocentně připisuje na svojí stranu. Po čtyřech kolech působí zápas velmi vyrovaně (alespoň tedy co se bodů týče) a tak musí oba zápasníci zmobilizovat všechny síly a urvat páté kolo pro sebe. Toho si jsou oba očividně velmi dobře vědomi a vydávají ze sebe úplné maximum. Kertesz se snaží Kozmu hodit, ale ten velmi dobře brání. Následně se role prohodí a Kozma sice hodí, nicméně Maté ihned vstává. David přebíra iniciativu v postoji a dobře zasahuje Mateho, který ovšem znovu vytahuje dobrý takedown a hází Davida do guardu. Po chvíli kontroly David nasazuje čistý Armbar, nicméně Maté utíká a po pár sekundách se jde zpět do postoje. Zde ještě proběhne pár úderů, krátký klinč a je tu konec. Po parádním zápase se nakonec vítězem stává via Unanimous decision David Kozma a obhajuje tak svůj titul šampiona velterové váhy organizace OKTAGON MMA.

Pokud Vás zajímá více, mrkněte na tiskovou konferenci, kde se sami zápasníci rozpovídali o svých bojích.

Zdroj obrázků: Facebook OKTAGON MMA

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA