Sledujte nás na
OKTAGON Výzva 5 - představení účastníků

české MMA

OKTAGON Výzva 5 – představení účastníků

OKTAGON Výzva 5 – představení účastníků

Je tu opět podzim a to znamená, mimo změny počasí, také vydání další série reality show z prostředí bojových sportů – OKTAGON Výzva. Ač se to asi nezdá, organizace OKTAGON MMA má za sebou již čtyři, víceméně úspěšné sezony, této show. Historicky první a tak trochu zkušební série se natáčela a následně i vysílala v roce 2016, kdy se ve velterové váze potkalo 8 doposud veřejnosti neznámých bojovníků, aby ukázali nejenom svoje kvality, ale také krásu MMA. Absolutním vítězem se nakonec stal Gábor Boráros, když ve finále porazil Jakuba Běleho a získal tak obrovskou fanouškovskou základnu, ze které těží dodnes. To jsme ale trochu zabrousili do historie …. Pojďme raději na aktuální ročník – OKTAGON Výzva 5.

OKTAGON Výzva 5 – zápasníci

V této sezoně se opět sešlo 8 kvalitních a typově rozdílných borců, aby si to mezi sebou rozdali a zabojovali o nehynoucí slávu a dlouhodobý kontrakt.

Český tým

OKTAGON Výzva 5 - český tým

Matouš Kohout

Matouš “MightyRooster” Kohout je jednoznačně jedním z největších favoritů celé show. V létě tohoto roku absolvoval “koronavirový” turnaj OKTAGON Underground, kde si připsal 3 cenná vítězství a stal se tak “Králem podzemí”. V tomto trendu bude chtít určitě pokračovat a do karet mu bude hrát i fakt, že zatímco ostatní zápasníci přečkávali koronakrizi, on se udržoval v zápasovém tempu a to pod pravidlami hodně podobnými MMA.

Michal Krčmář

Vynikající, avšak MMA nepolíbený, postojař Michal Krčmář je tak trochu velkou neznámou. V thajském boxu má za sebou řadu úspěchů světových rozměrů, nicméně jaké má zemařské či wrestlingové schopnosti vlastně nikdo pořádně neví. Zatím tedy o Michalovi moc nevíme, nicméně to se určitě brzy změní.Vladimír Lengál

Dalším postojařem v českém týmu je Vladimír “Vlado” Lengál. Opět, stejně jako v případě Michala Krčmáře, MMA nepolíbený fighter. Narozdíl od Michala si ale již alespoň vyzkoušel zápas v malých rukavicích pod fusion pravidlami, kdy se v březnu letošního roku postavil Tadeáši Růžičkovi (mimo jiné vítězi turnaje OKTAGON Underground v lehké váze). Zápas sice prohrál na body, nicméně podal opravdu kvalitní výkon a nasbíral cenné zkušenosti, které v OKTAGON Výzvě jistě využije.

Pavel Hvězda

Pavel “Pů” Hvězda je dalším ryzím postojařem českého týmu. Dle dostupných informací zápasové zkušenosti s MMA nemá, nicméně kromě Spejbl Gymu trénuje také v hradeckém Good Luck Gymu, kde se na MMA zaměřují. Těžko tedy říct, jak moc a jak dlouho Pavel MMA trénuje. Každopádně se zcela určitě jedná o další zajímavý prospekt české bojové scény.

Slovenský tým

OKTAGON Výzva 5 - slovenský tým

Igor Lukačovič

Igor Lukačovič, dlouhodobě reprezentující gym LCC Trenčín, je na poli slovenského amatérského MMA známou tváří. Ve svém posledním zápase porazil talentovaného Mareka Medovarskiho, díky čemuž prý dostal nabídku do OKTAGON Výzvy 5. Narozdíl od českých zápasníků se jedná o “čistokrevného MMAčkaře”, ikdyž bez zkušenosti v profesionální oktagonu. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, zda dokáže prosadit svoji komplexnost a poradí si s českými postojaři.

Tomáš Zajac

Tomáš Zajac je dalším komplexním MMA zápasníkem slovenského týmu. Na svém kontě má přes 60 amatérských zápasů a ikdyž se mu v profi zatím příliš nedařilo (dle Sherdogu skore 2-7) je zcela určitě velkým favoritem celé show.

Roman Paulus

Roman Paulus, reprezentující trnavský Spartakus Fight Gym, je opět velmi zkušeným, ikdyž zatím amatérským, zápasníkem MMA. Profi premiéru měl absolvovat v březnu tohoto roku, nicméně koronavirová krize zapříčinila zrušení turnaje a tak i Romanova zápasu. Romanovou výhodou bude v show zcela určitě fakt, že zde bude mít svého trenéra – Attilu Végha, který je shodou okolností trenérem slovenského týmu.

Matúš Šutka

Matúš Šutka je zástupcem slovenské Octagon Fighting Academy, kde mimo jiné trénuje i pod vedením druhého coache slovenského týmu – Ilji Škondriče. Matúš v amatérském MMA nepoznal hořkost porážky. V profi MMA to sice zatím taková sláva není (skore 2-3), nicméně zde je nutno podotknout, že si své soupeře opravdu nevybíral a bojoval se skutečně kvalitními zápasníky (například s dalším účastníkem výzvy – Matoušem Kohoutem či účastníkem Undergroundu Jakubem Dykem).

OKTAGON Výzva 5 – trenéři

Nedílnou součástí OKTAGON Výzva 5 jsou i trenéři. Za slovenský tým se představí osvědčené duo Vegh & Škondrič a za český tým “nováčci” Hořejší & Pešta.

Český tým

OKTAGON Výzva 5 - představení účastníků - trenéři

OKTAGON Výzva 5 – čeští trenéři

Viktor Pešta

Polovinu českého trenérského dua tvoří Viktor Pešta. Toho asi není třeba dlouze představovat, tak alespoň rychle a stručně: první čech v UFC a aktivní zápasník s profi bilancí 15-6.

Michal “Prší” Hořejší

Druhým českým trenérem je Michal “Prší” Hořejší. Dříve aktivní zápasník (první čech v americkém Belltor MMA), dnes již spíše trenér s pokrokovými názory a vtipnými výklady. Zajímavostí je, že “Prší” stejně jako Viktor trénuje v pražském Penta Gymu, tudíž by zde mohla být jistá sehranost.

Slovenský tým

OKTAGON Výzva 3 - slovenský tým - trenéři

Attila Vegh

Attila “Pumukli” Vegh je doslova legendou. Ve své zápasnické kariéře nasbíral skore 32:8 a dokonce dokázal získat titul v jedné z největších světových organizacích – v americkém Bellatoru. Momentálně je trénerem v Spartakus Fight Gymu a zároveň aktivním zápasníkem (viz “Zápas století” s Karlosem Vémolou)

Ilja Škondrič

Ilja Škondrič je headchochem celého bratislavkého OFA gymu. Je znám především svým tvrdým, ale účinným přístupem. Již řadu let je velkou iknou MMA na Slovensku a po právu je mu tak přezdíváno “Otec slovenského MMA”.Reality show OKTAGON Výzva 5 se bude od 14. září vysílat každé pondělí na O2 TV Sport a JOJce, tak to neprošvihněte! 🙂

Komentovat

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější příspěvky

Více v české MMA